Prosím počkejte chvíli...
Nepřihlášený uživatel
Nacházíte se: VŠCHT PrahaFPBTÚstav chemie přírodních látek  → Studium → Magisterské studium
iduzel: 6822
idvazba: 7670
šablona: stranka_submenu
čas: 26.10.2021 02:17:24
verze: 4927
uzivatel:
remoteAPIs:
branch: trunk
Obnovit | RAW

Magisterské studium

Zájemci o studium na našem ústavu se přihlásí na studijní program Chemie a analýza potravin, obor Chemie přírodních látek

Povinné předměty v 1. a 2. ročníku jsou pro všechny obory programu společné, potřebné znalosti pro další postup ve studiu si můžete modelovat volitelnými předměty.

Jako povinně volitelné (PVP) či volitelné předměty (VP) doporučujeme:

1. ročník, zimní semestr

Odborný projekt oboru chemie přírodních látek (PVP), v rámci kterého si student osvojí zpracování rozsáhlých textových a tabulkových souborů a prezentaci dat, stejně jako vizualizaci molekul. Připraví si literární zdroje z chemických databází potřebné pro teoretickou část diplomové práce, které shrne do samostatného projektu.

Laboratoř izolačních a separačních metod (PVP) je zaměřena na izolování biologicky aktivních látek z přírodních zdrojů, a tím na zvládnutí kvalifikovaných laboratorních úkonů v mikroměřítku.

Využití a likvidace odpadů zemědělsko-potravinářského komplexu (PVP) je ekologicky zaměřený předmět, jehož zaměření přesahuje i do dalších oblastí.

Mechanismy organických reakcí (VP) vhodně doplňují znalosti organické chemie nejen přírodních látek. Nemusíte znát všechny reakce každé sloučeniny jako násobilku, ale ze znalosti mechanismu poznáte, jak bude látka reagovat.

 1. ročník, letní semestr

Strukturní analýza přírodních látek (PVP) naučí principy fyzikálně-chemických metod pro identifikaci organických látek a to, jak se spektra interpretují.

Biologicky aktivní přírodní látky (PVP) se zabývají sekundárními metabolity rostlin, jejich biosyntézou a aktivitou. Součástí je exkurze do Botanické zahrady.

Laboratoř izolace a identifikace přírodních látek (PVP) je postavena na individuální spolupráci studenta a vedoucího diplomové práce. Řeší samostatný experimentální projekt.

Retrosyntéza (VP) je moderní předmět zaměřený na syntonový přístup k návrhům syntéz organických látek. Předmět není jednoduchý, ale velmi užitečný.

nebo Bioorganická chemie (VP), která pokrývá oblast mezi organickou chemií, biochemií a biologií. Dává dostatečný základ organickým chemikům pro spolupráci s biochemiky či biology. Tento předmět také není jednoduchý, ale v magisterském studiu to snad ani jinak nejde.

 

Nehledejte nejsnadnější cestu studiem. Hledejte cestu, která Vám přinese potřebné znalosti.

Aktualizováno: 19.4.2018 13:03, Autor: Kamil Parkan


VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČO: 60461373
DIČ: CZ60461373

Datová schránka: sp4j9ch

Copyright VŠCHT Praha 2014
Za informace odpovídá Oddělení komunikace, technický správce Výpočetní centrum
zobrazit plnou verzi