Prosím počkejte chvíli...
Nepřihlášený uživatel
Nacházíte se: VŠCHT PrahaFPBTÚstav chemie přírodních látek  → Studium → Bakalářské studium
iduzel: 6814
idvazba: 38420
šablona: stranka_submenu
čas: 26.10.2021 02:01:39
verze: 4927
uzivatel:
remoteAPIs:
branch: trunk
Obnovit | RAW

Bakalářské studium

Zájemci o studium na našem ústavu se přihlásí na studijní program Potravinářská a biochemická technologie, obor Chemie a analýza potravin.                      

Studijní plány v 1. a 2. ročníku jsou pro obor Chemie a analýza potravin společné, potřebné znalosti pro další postup ve studiu si můžete modelovat volitelnými předměty. 

Jako povinně volitelné (PVP) či volitelné předměty (VP) doporučujeme:

1. ročník, zimní semestr

Seminář z chemie (VP). Zopakujete se to nejdůležitější z obecné, anorganické a organické chemie, což vám napomůže úspěšně složit povinné zkoušky z těchto předmětů.

1. ročník, letní semestr

Matematika II (PVP) pro ty studenty, kteří mají zájem pokračovat v magisterském studiu, nebo pro ty, kterým matematika nečiní žádné potíže.

Rostlinné léky a tradiční medicína (VP), ve kterém získáte přehled o rostlinných léčivech, strukturách aktivních látek a způsobech jejich získávání.

2. ročník, zimní semestr

Organická chemie II (PVP) pro ty studenty, kteří mají zájem pokračovat v magisterském studiu.

Nebo Bioorganická chemie přírodních látek (PVP) pro ty studenty, kteří ještě neví, zda pokračovat budou, a nebo se více zajímají o to, jak živé organismy syntetizují organické látky a jak stejný úkol řeší organická chemie.

Oba tyto předměty se rovněž nabízejí jako volitelné.

Základy vědecké komunikace (VP), pokud si chcete zvýšit svoje dovednosti při prezentacích a přednáškách a dovědět se, jak se píše bakalářská práce.

2. ročník, letní semestr

Izolace a identifikace přírodních látek (VP) je předmětem, kde se dovíte, jak se získává cílová organická látka ze směsí a jak se identifikuje její struktura.

3. ročník, zimní semestr

Seminář chemického modelování (PVP), kde se naučíte pracovat s editory chemických struktur, modelovat prostorové uspořádání molekul a předpovídat jejich spektrální a jiné vlastnosti.

3. ročník, letní semestr

Bioanalytické metody (PVP) doplní přehled analytických metod doposud studovaných.

Suroviny z obnovitelných zdrojů (PVP), který se zabývá přírodními látkami potenciálně využitelnými pro průmyslové účely. Sacharosa není jen sladidlem, ale i dostupnou surovinou.

Základy farmakochemie (VP), kde získáte vědomosti o základních typech léčiv, jejich účincích v organismu, strukturách a způsobech výroby.

 

Nehledejte nejsnadnější cestu studiem. Hledejte cestu, která Vám přinese potřebné znalosti.

Aktualizováno: 14.5.2018 15:38, Autor: Kamil Parkan


VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČO: 60461373
DIČ: CZ60461373

Datová schránka: sp4j9ch

Copyright VŠCHT Praha 2014
Za informace odpovídá Oddělení komunikace, technický správce Výpočetní centrum
zobrazit plnou verzi